"Аз няма да парадирам с медала от Украйна, защото моята заслуга е неизмеримо малка в сравнение с хората, които дават живота си, за да запазят своята земя." Това написа съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков в профила си във "Фейсбук" по повод връчения му от украинското посолство медал за особени заслуги към украинския народ.
"Толкова много украинци умират, за да защитават родината си. Толкова много украински деца останаха без родители", коментира Петков и публикува следната снимка:

Припомняме, че такъв медал са получили още лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и санкционираният от САЩ и Великобритания лидер на "ДПС - Ново начало" Делян Пеевски. По темата се разшумя след като Пеевски се похвали с медала си.
Кирил Петков смята, че всички се заиграват политически с медалите от Украйна.
"Всеки иска да извлече местен политически дивидент върху нещастието на украинския народ. Пеевски веднага закачи медала и се изпъчи във Фейсбук. Като българин ме е срам от него, защото успя да опорочи и тази тема", заяви Петков.
"Моята подкрепа за хората, които бранят родината си, ще остане силна независимо какво се случва в Европа или Америка, защото не е въпрос на политика, на медали или интереси, а на ценностна система", допълва още съпредседателят на ПП-ДБ.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2985
14
23.11 2024 в 10:16
Ордени се дават за заслуги, а не за личности добродетели, умнико! А фактите са си факти - Шиши почна да се пише голям евроатлантик и направи много за помощта за Украйна.
3010
13
23.11 2024 в 07:21
Ето затова ги подкрепям, заради политиката им базирана върху ценности.
Ние сме преживели политика базирана върху страх, върху груба сила, върху материални интереси, и знаем много добре, че основната цена, която плаща обикновеният човек, когато животът му е подчинен на горните фактори, е поругаването на собственото му достойнство.
Затова е и общото презрение на симпатизантите на горните методи към хората, които се водят по ценностната си система. Считат ги за будали и им се присмиват. Непонятно им е чувството за човешко достойнство, което имаш, когато не правиш компромиси със съвестта си. Надявам се да станат повече хората, които да се водят по ценности и по съвест.
-200
12
23.11 2024 в 01:42
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
-8795
11
23.11 2024 в 00:13
-8795
10
23.11 2024 в 00:12
3967
9
22.11 2024 в 23:37
5169
8
22.11 2024 в 23:37
2985
7
22.11 2024 в 23:16
Или си изключително *** и не знаеш как да си намериш информация, или си изключително *** лъжец, батенце!
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=896382872645290&set=a.239710534979197&type=3&ref=embed_post
3315
6
22.11 2024 в 22:24
2000
5
22.11 2024 в 21:22
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци