Делян Пеевски се закани, когато дойде на власт, "да разчисти държавата от Сорос".
Това коментира той в кулоарите на парламента във връзка със съобщението от тази сутрин, че "ДПС-Ново начало" ще внесат проект за създаването на парламентарна комисия за разследване на дейността на фондациите на Джордж Сорос и Александър Сорос в България.
"Това трябва да бъде много голямо разследване. Да видим дали има кураж в този парламент да го направи. Ясно е, че от десетки години мрежите на Сорос владеят България. Завладени са десетки бизнеси, НПО, съдебна система. Аз от много години го говоря това. Трябва да има парламентарна комисия, да има воля или всички се страхуват от тази фамилия. Ако това не се случи сега, то аз, като дойда на власт, ще изхвърля тези организации брутално от България, ще разчистя България от соросите, давам дума. Ако дойде с протест, ще дойда със стотици повече хора и ще ги приключа", закани се Пеевски.
По отношение на критиките към него заради предложението му държавата да купи рафинерията "Лукойл", той посочи, че няма нужда държавата да вади 3 млрд., а може примерно БЕХ или друга държавна компания да осигури участие от 300-500 млн. и другите пари веднага щели да се дадат от всички международни банки за такава компания и за няколко години печалбата да бъде държавен актив.
От "Продължаваме промяната" смятат, че одържавяването на рафинерията е в личен интерес на Пеевски.
"Не знам какъв личен интерес мога да имам от нещо да е държавно, но тези идиоти искаха да откраднат "Лукойл". Петков десетки пъти е бил в кабинета ми да ми казва как трябва да я купи американска фирма, на която е консултант и отива на турне да търси купувач", посочи Пеевски.















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3028
13
30.01 2025 в 17:19
4072
12
30.01 2025 в 16:10
Това лакомо прасе пак се превъзбуди взе да говори глупости.
3605
11
30.01 2025 в 15:05
3935
10
30.01 2025 в 14:41
2920
9
30.01 2025 в 14:16
но това е и един от големите ни проблеми-медиите.
а шиши си има пик,блиц,труд,24 и т.н. кафяви медии
телевизиите отделно.
тази бг кочина трябва основно да се изрине и почисти.
18187
8
30.01 2025 в 13:45
20482
7
30.01 2025 в 12:23
Не трябва да се тиражират тъпотиите на това недоразумение на природата.
3090
6
30.01 2025 в 12:12
1983
5
30.01 2025 в 11:54
2920
4
30.01 2025 в 11:32
хвърлянето на ла.на от всички страни вече придобива небивали размери.
няма ли кой да го....накара да си ходи
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие