
Кандидат-кметът на БСП за Дупница Иван Ибришимов положи клетва като народен представител. Той влиза в парламента на мястото на Мая Манолова, която беше избрана за омбудсман.
Това се случи, след като председателят на Народното събрание Цецка Цачева прочете решението на Централната избирателна комисия (ЦИК), в което се казва, че освободеното от Манолова място се заема от Ибришимов.
Ибришимов беше народен представител в миналия парламент, когато управляващата коалиция беше между БСП и ДПС. Той беше час от здравната комисия.
По време на парламентарните избори той беше втори в листата на БСП в Кюстемдил след Манолова.
Ако Ибришимов спечели изборите в Дупница на негово място в празната депутатска банка ще заеме третият в листата - директора на рудник „Бобов дол” Харалампи Златанов. Той обаче вече не е в редиците на социалистите, а при техните политически опоненти от БДЦ и дори е областен координатор на партията на Христо Ковачки.
В момента Златанов е втори в листата за общински съветници на БДЦ за Кюстендил.
Още по темата

Кандидат-кмет или човек на Ковачки сяда в депутатския стол на Мая Манолова

Кандидат-кмет или човек на Ковачки сяда в депутатския стол на Мая Манолова

Омбудсман Манолова: През мен ще говори гневът на хората

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
09.10 2015 в 10:07
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Защо Индия се отказа да купува руските изтребители Су-57
Израел отхвърли плана на Тръмп за Газа
Българска компания участва в трансфер на ракети и боеприпаси от Турция за Украйна
Външната министърка насрочи среща с украинската посланичка заради дрона
Радев призова чуждите политици да не бързат да заклеймяват страната ни в антисемитизъм