Според сегашния ни еврокомисар Илиана Иванова служебното правителство трябва да положи усилия да номинира наследника ѝ в срока, поставен от Европейската комисия. Тя смята, че е важен и настоящият ни ресор, който се занимава с иновации, научни изследвания и образование.
"В крайна сметка е добре за България да има номинация, в срока, в който е поставен от ЕК, да не губим време, защото в крайна сметка и ресорите започват да се обсъждат, така че е хубаво това да се случи в близките дни", каза Иванова в Бургас.
Крайният срок за номинации е 30 август.
На въпрос дали са водени разговори с нея тя заяви, че ще коментира след няколко дни.
"Не мога да коментирам никакви имена. Знаете, че това е важен въпрос, по който съм съгласна с това, че трябва да има национален консенсус и обединение на всички, защото е важно фигурата, която ни представлява наистина да получи широка подкрепа от цялата общественост", заяви българският еврокомисар.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро