„Осъждаме прекомерната сила, която се използва срещу Навални, срещу съпругата му и срещу демонстрантите в Русия“, заяви министър-председателят Бойко Борисов.
Премиерът направи коментар по темата в рамките на работното съвещание в Министерския съвет с членове на кабинета и Националния оперативен щаб.
Борисов подчерта, че още вчера чрез Министерството на външните работи правителството изрази позиция и осъди за пореден път насилственото задържане на мирно протестиращи привърженици на Алексей Навални.
В позицията, разпространена от МВнР, се посочва още, че използването на непропорционална сила противоречи на поетите от Руската федерация ангажименти за зачитане на човешките права.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец