Забраняват питейна вода за поливане и автомивки в Нова Загора

OFFNews 01 August 2025 в 13:55 1234 0
Вода

Снимка БГНЕС

Чешма

Забранява се ползването на питейна вода за напояване на земеделски площи, поливане на зелени площи, градини, миене на улици, балкони, моторни превозни средства и други дейности, несвързани с питейно-битовите нужди на населението в Нова Загора.

Това става ясно от заповед, която е в сила за всички населени места на територията на общината, като кметовете и кметските наместници ще следят за нейното спазване.

От общинското ръководство призовават жителите на общината за отговорно отношение и спазване на наложените мерки.

Забрана за ползването на питейна вода за небитови нужди беше въведена от 31 юли за Община Сливен и от 9 юли за община Твърдица, съобщава БТА.

    Най-важното
    Всички новини
    X

    Политическата криза ни направи по-богати, причините са две