Забранява се ползването на питейна вода за напояване на земеделски площи, поливане на зелени площи, градини, миене на улици, балкони, моторни превозни средства и други дейности, несвързани с питейно-битовите нужди на населението в Нова Загора.
Това става ясно от заповед, която е в сила за всички населени места на територията на общината, като кметовете и кметските наместници ще следят за нейното спазване.
От общинското ръководство призовават жителите на общината за отговорно отношение и спазване на наложените мерки.
Забрана за ползването на питейна вода за небитови нужди беше въведена от 31 юли за Община Сливен и от 9 юли за община Твърдица, съобщава БТА.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел