Обстановката в района на наводнението в пустинята Атакама в Чили постепенно се нормализира. Всички български граждани са добре, настанени са по домовете си в град Копиапо и изчакват отводняването, за да се завърнат на работа, съобщават от пресцентъра на МВнР.
Заради лошите метеорологични условия в района на пустинята Атакама властите в Чили обявиха бедствено положение.
Двама души намериха смъртта си, а десетки са обявени за издирване.
В района живеят близо 200 българи, за които сутринта бе обявено, че също бедстват.
Собственикът на фирмата, за която работят българите, Иван Чапов, заяви пред БГНЕС, че нашите сънародници са добре.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец