В телефонен разговор с държавния глава Румен Радев президентът Реджеп Тайип Ердоган изрази признателност за подкрепата на България в спасителните операции след двете изключително силни земетресения в Турция, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.
Президентът Ердоган подчерта бързата реакция на България, която беше първата държава от Европейския съюз, изпратила спасителни екипи на място в засегнатите населени места.
С подкрепата на българските институции стотици доброволци от страната ни се включиха в действията по търсене и оказване на помощ на пострадалите от земетресенията в югоизточната ни съседка. Радев подчерта съпричастността и солидарността на България в този труден за Турция момент.
Той изрази и готовността на страната ни да продължи да оказва подкрепа за по-бързото преодоляване на последиците от земетресенията, така че да не се губи време по отношение на набелязаните перспективи в двустранните отношения, съобщиха от прессекретариата на президентството.
На 15 февруари служебното правителство прие решение за безвъзмездно предоставяне на хуманитарна помощ за Турция и Сирия, след като двете страни пострадаха тежко от земетресенията на 6 февруари.























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3920
1
19.02 2023 в 19:09
Май сказуемото е сбъркано, а? Как така турският президент ще изразява нашата готовност?
Масал че каквото и да е сказуемото в това изречение, ми звучи като заплаха.
Поразен от Украйна танкер заседна край бреговете на Ахтопол
Не е Нобел, но все е нещо: ФИФА даде купа и медал за мир на Тръмп
Ватиканът не позволи на жени да стават дякони
Не е Нобел, но все е нещо: ФИФА даде купа и медал за мир на Тръмп
Песента, която милиони руснаци тайно припяват и плаши Путин