Емблематични места в сръбската столица Белград грейнаха в цветовете на българския трибагреник по случай 3-ти март.
На река Сава Бранков мост и Мостът на Ада, както и сградата „Палата Албания” на най-оживената пешеходна улица и търговска зона на града - „Кнез Михайлова” бяха осветени в цветовете на българското знаме, съобщиха от МВнР.
Инициативата с изобразяването на българския трибагреник върху символи на Белград е първа по рода си. Тя е на посолството на България в Сърбия и се проведе със съдействието на кмета на града Зоран Радойчич.
Събитието предизвика оживен интерес както сред местните жители, така и сред чуждестранните туристи в града.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15925
1
04.03 2020 в 16:27
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци