Българският червен кръст започна дарителска кампания за село Хитрино - номерът, на който хората могат да изпратят SMS, за да помогнат на бедставщите си съграждани, е 1466.
Изпращането на 1 SMS е 1 лев без ДДС. Активирана е и банковата сметка, която е отворена при извънредна ситуация.
Председателят на БЧК Христо Григоров коментира пред БНТ, че трябва да се събере първо финансов ресурс, с който да бъдат подпомогнати държавните институциите и хората при възстановяването на къщите.
"За момента не е необходимо да събираме дрехи, храна, медикаменти, както и доброволци. Първо е необходимо да бъдат обезопасени цистерните и когато стане възможно влизане в червената зона, ще се направи реална оценка на нуждите и тогава, ако е необходимо, ще се обърнат към хората за помощ", каза Григоров.
Председателят на БЧК увери всички, че дарените пари отиват при хората в нужда.
Съвет към всички, които изпращат SMS на номер 1466 - сложете точка, буква, някакъв знак в полето за текст, за да може да бъде изпратен.





























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21614
1
12.12 2016 в 12:50
Тръмп-младши: Баща ми е непредсказуем, възможно е скоро да се откаже от Украйна
Партията на Делян Пеевски готви контрапротест в подкрепа на кабинета (допълнена)
Ивайло Мирчев: Новият вариант на бюджета е по-лош и от предишния
Тръмп-младши: Баща ми е непредсказуем, възможно е скоро да се откаже от Украйна
Пеевски няма желание да се меси в работата на МВР, твърди Митов