Продължава събарянето на незаконни постройки в Гърмен. След като вчера бяха разрушени 4 от тях, днес се очаква да бъдат премахнати още две къщи, построени извън правилата.
Бутането на къщи вчера мина с напрежение. Четири от планираните за събаряне шест незаконни къщи бяха съборени днес, а един от жителите на махалата припадна. Това доведе до недоволство на жителите на кв. "Кремиковци", които започнаха да сипят клевети и закани срещу всички институции. Някои заплашиха, че ще взривят селото и поискаха сметка от кметицата на Гърмен Минка Капитанова. Охраната обаче побърза да я изведе от махалата.
Реално обаче за събаряне са обявени общо 120 къщи.
Ромите плашат с блокада и "война". Те искат и оставката на регионалния министър Лиляна Павлова.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
08.09 2015 в 11:56
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци