Събарянето на незаконни къщи в Гърмен продължава

OFFNews 08 September 2015 в 07:25 3521 1
Събарянето на незаконни къщи в Гърмен продължава

Продължава събарянето на незаконни постройки в Гърмен. След като вчера бяха разрушени 4 от тях, днес се очаква да бъдат премахнати още две къщи, построени извън правилата.

Бутането на къщи вчера мина с напрежение. Четири от планираните за събаряне шест незаконни къщи бяха съборени днес, а един от жителите на махалата припадна. Това доведе до недоволство на жителите на кв. "Кремиковци", които започнаха да сипят клевети и закани срещу всички институции. Някои заплашиха, че ще взривят селото и поискаха сметка от кметицата на Гърмен Минка Капитанова. Охраната обаче побърза да я изведе от махалата.

Реално обаче за събаряне са обявени общо 120 къщи.

Ромите плашат с блокада и "война". Те искат и оставката на регионалния министър Лиляна Павлова. 

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Георги Пашов: Световното първенство оправдава очакванията, Мексико е голямата изненада на турнира