От 1 юли отварят за леки коли и автобуси Граничния пункт "Илинден - Ексохи", съобщи на брифинг областният управител на Благоевград Николай Шушков.
Очаква се и пунктът между Гърция и Северна Македония "Богородица - Евзони" също да бъде отворен.
Това ще облекчи трафика на граничния пункт "Кулата - Промахон", където през последните седмици се образуваха километрични опашки от чакащи автомобили.
По-рано тази седмица жители на Гоце Делчев протестираха заради затворения пункт. През "Илинден - Ексохи" засега минават само камиони и то в определени часове.
По-рано днес министърът на туризма Стела Балтова обяви, че се водят разговори за отваряне и на други гранични пунктове освен "Кулата".
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел