Нова зарядна станция за електромобили ще бъде пусната в експлоатация днес в София. Тя се намира на ъгъла на ул. „Московска“ и ул. „11 август“, съобщи Столична община.
Станцията дава възможност за заряд на 100% от предлаганите на пазара електромобили, като за 40 мин. водачите на коли с нулево ниво на вредни емисии могат да заредят 20% от капацитета на батерията си.
По този начин те ще гарантират безпроблемно използване на своите електромобили в рамките на деня. За пълен заряд са необходими 5 часа.
На откриването в 11,30 часа ще присъстват зам.-кметовете Дончо Барбалов и Йоана Христова.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен