"Понеже застраховките не важат за военната техника, сме загубили и 50 млн. лв. вчера, освен безценния човешки живот на един прекрасен летец. Но и 50 млн. лв. – колкото са коледните надбавки на пенсионерите", заяви премиерът Бойко Борисов пред журналисти, цитиран от агенция "Фокус", след инцидента по време на военно обучение, в който наш хеликоптер падна в Черно море, в който загина пилотът на хеликоптера кап. Георги Анастасов.
"Познавах лично Анастастов – прекрасен пилот. Пак със своите действия до последно се е борил и е спасил живота на другите двама. С г-н Каракачанов ще се видим в МВР и посмъртно ще го повишат в чин майор", обеща Борисов.
По думите на Борисов падналият хеликоптер, когато е бил закупен е бил един от най-добрите в света.
Пред бТВ министърът на отбраната Красимир Каракачанов потвърди, че загиналият кап. Георги Анастасов ще бъде повишен посмъртно.
"Министерство на отбраната поема всички разходи по погребението и транспорта на близките на загиналия до Варна", заяви Каракачанов.
Каракачанов заяви, че кап. Атанасов е имал достатъчно часове нальот в коментар на изказването на президента Румен Радев, че българските летци имат близо 3-4 пъти по-малко часове нальот от стандартния безопасен минимум.




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
22008
21
11.06 2017 в 12:12
14025
19
10.06 2017 в 22:12
Нямали кои да му затвори устата на Този...
22008
17
10.06 2017 в 20:16
32179
14
10.06 2017 в 17:20
32179
13
10.06 2017 в 17:18
Само едно духовно Влечуго може да си позволи в такъв трагичен момент да говори за пари.
19507
12
10.06 2017 в 15:48
А, как пенсионерите изяли фискалния резерв, помните ли?
Сега, този нещастен случай, пък прееба пенсионерите...
Вчера, с тъпите си пародийни коментари, иронизирах гербавите, защото очаквах подобна реакция, но вече ще поставям скоби - (шега).
Йотова: Европейската комисия предложи най-рисковия бюджет за следващите седем години
ISW: Русия работи за протести срещу Зеленски
Тайно ''окръжно'' и скандал заради премахването на езиковите паралелки
Файненшъл таймс: Николай Младенов застава начело на ръководството на Газа
Файненшъл таймс: Николай Младенов застава начело на ръководството на Газа