Цената на еднократния билет за пътуване е 1,60 лв. След конвертиране се получава 82 евроцента, но за пътниците няма да е удобна сумата и мисля, че закръгляването трябва да е в полза на софиянци, а именно 80 евроцента.
Това предлага председателят на Столичния общински съвет Цветомир Петров, съобщиха от СОС. Така на практика ще говорим даже за поевтиняване на услугата, но разбира се, всичко това е в сферата на предложенията, допълни той.
Петров предлага и създаването на работна група, която да анализира и подготви за изменение нормативните актове на Столичната община във връзка с положителния конвергентен доклад на Европейската комисия и въвеждането на еврото от 1-ви януари 2026-а година в България. Става дума за множество наредби, правилници и други актове, в които общинските такси, данъци и цени на услуги са определени в лева.
С въвеждането на общоевропейската валута се налага да бъдат преобразувани всички стойности на местните данъци и такси от лева в евро.
Съставът на работната група ще бъде гласуван в четвъртък на заседанието на общинския съвет.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4010
5
09.06 2025 в 19:59
-1243
4
09.06 2025 в 17:38
2956
3
09.06 2025 в 15:50
2878
2
09.06 2025 в 15:13
6425
1
09.06 2025 в 15:08
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други