Арестуваха 18-годишен младеж за обира на учителка в детска градина в София.
Въоръженият обир стана в късния следобед в понеделник в 37-о ОДЗ „Вълшебство" в „Павлово".
Мирослав Василев се промъкна в детската градина и заплашил с нож преподавателката по танци Мариета Чалъкова, след което отмъкнал портмонето ѝ. Преди това Василев незабелязано взел портмонето и на друга учителка.
В хода на разследването Василев е бил разпознат като извършител на нападението, съобщиха от прокуратурата.
Младежът ще бъде задържан за 48 часа. След това Софийският районен съд ще разгледа искането на прокуратурата за мярка за неотклонение „задържане под стража”.
Ако бъде признат за виновен Мирослав Василев може да получи наказание от 3 до 10 години затвор.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
22.10 2015 в 16:19
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци