Малкият Александър Цветанов, който бе намерен след 9 дни в неизвестност, е в стабилно състояние, без тежки увреждания, има леки драскотини. Детето има лека дехидратация, което налага да бъде поставено на системи.
Това обяви служебният здравен министър Асен Меджидиев пред "Пирогов", след като се срещна със Сашко.
"Чака се биохимичният анализ на урината, а кръвните му показатели са нормални. Това означава, че детето по някакъв начин е успявало да си набавя течности и храна. Краката му вероятно са били боси или мокри, но не са премръзнали, а само одраскани", допълни министърът.
По думите му към момента Сашко не говори, но това е нормално предвид диагнозите му - Сашко е с аутизъм. За момента няма никакви притеснения за здравословното му състояние. Баща му е спокоен и щастлив от развръзката.
Според здравния министър детето е боец. Той не е убеден, че възрастен би оцелял в тези условия.
Сашко ще остане няколко дни в болница, докато му се правят изследвания и мине на скенер.
Следете новините ни в :

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
България изпревари Италия, Испания и Хърватия по чистота на водата в морето
Елена Йончева сигнализира Европол и Интерпол за политическа злоупотреба с лични данни заради Пеевски
Охрана не пусна китаристa на Guns N'Roses Slash във VIP зоната на холивудска премиера
Президентът Йотова в Карлово: Левски превърна свободата в национален идеал