Всички проби от заразеното с антракс месо са положителни, съобщиха от Българска агенция по безопасност на храните (БАБХ), цитирани от "Фокус".
От заразеното месо са направени наденици и кебапчета, използвайки транжор във варненския квартал "Аспарухово". Агенцията следи ситуацията в региона, като карантината не е отменена.
В отговор на заразата областният управител на Варна Стоян Пасев свиква спешно заседание на Кризисния щаб.
Мъж почина преди дни след зараза с антракс. Починалият е заразен след контакт с крава, която е носила заболяването. Преди два дни се разбра, че всички останали 26 души, яли от заразените меса, са с отрицателни проби за антракс.
В понеделник бе направена ваксинацията на всички 600 животни в района.
Следете новините ни в :



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец