Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Лалова завърши четвърта в Марсилия

OFFNews 04 юни 2017 в 10:42 1960 0

Топспринтьорката ни Ивет Лалова-Колио се класира на четвърто място в спринта на 100 метра на турнира по лека атлетика във френския град Марсилия.

Лалова финишира за 11.49 секунди в бягането с насрещен вятър от 0.6 метра в секунда. Победителка с 11.17 секунди стана нигерийката Блесинг Окагбаре, следвана от представителката на домакините Карол Заи с 11.34 секунди и от британката Аша Филип с 11.43 секунди.

В същата дисциплина при мъжете победи французинът Джими Вико с 10.02 секунди.

Междувременно Надежда Рачева и Денис Димитров спечелиха титлите в спринта на 100 метра на Националния шампионат по лека атлетика на открито на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Рачева триумфира при жените с 11.90 секунди, а малко по-късно тя добави и второ злато от надпреварата, след като финишира първа на 400 метра с 55.78 секунди. Тя взе и сребро с щафетата на СК Костенец на 4 по 100 метра с време 51.06 секунди, на 67 стотни зад победителките от квартета на Тракия 96 Пловдив.

Димитров стана за четвърти път шампион на България в късия спринт с постижение от 10.35 секунди на финала.

Росен Карамфилов взе титлата на диск за девета поредна година с постижение от 52.52 метра.

Габриела Петрова беше най-добра на скок дължина с 6.34 метра, а утре ще се състезава и в коронната си дисциплина в тройния скок. Петрова детронира миналогодишната шампионка Милена Миткова, която остана втора с 6.13 метра.

В други финали Момчил Караилиев защити титлата си на троен скок с 16.66 метра, като взе осмо злато в кариерата си в дисциплината на национално първенство на открито.