Строителните фирми няма да блокират центъра на София утре и вдругиден. Протестът е отменен. Това стана ясно след срещата на регионалния министър Виолета Комитова с ръководството на Браншова камара Пътища.
След като през последните дни напрежението между двете страни непрекъснато ескалираше, след срещата продължина час и половина се разбра, че бизнесът и държавата са постигнали договореност по 99% от спорните теми.
Договаряме условията, по които ще продължим да работим. Натъкнахме се на нечитави документи, които трябва да се променят, каза Комитова.
Доволен бе и шефът на браншовата камара Стефан Чайков.
Това, което е за нас удовлетворително е, че диалогът с държавата е възстановен. Днес сложихме на масата едно компромисно предложение и видимо позициите започват да се сближават. Имаме още ден два да доизчистим някои конкретни стъпки, но сме много близо до финално решение, каза той.
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Мъск обяви, че ЕС трябва да се закрие
Мъск обяви, че ЕС трябва да се закрие
Тръмп-младши: Баща ми е непредсказуем, възможно е скоро да се откаже от Украйна
Кийт Келог: Краят на войната в Украйна е наистина близо