ЦСКА приключи подготовката си с победа

OFFNews 08 февруари 2020 в 16:57 1608 0

Отборът на ЦСКА прекъснa серията си от пет поредни загуби през зимната пауза, побеждавайки с 2:0 Струмска слава на стадион "Българска армия". През първото полувреме новото попълнение и рожденик в днешната среща - Стефано Белтраме откри резултата в 44-ата минута.

Рубен Пинто удвои в 79-ата минута след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ахмед Ахмедов. Срещата бе последна от подготвителните мачове за "червените" и бе като генерална репетиция за дербито с Левски на 15 февруари.

Непосредствено преди началото на последната контрола през зимната подготовка срещу Струмска слава (Радомир), ЦСКА представи всички футболисти и треньорския щаб на отбора за пролетния дял от шампионата.

Феновете приветстваха завърналите се в отбора Божидар Чорбаджийски, който ще се състезава с номер 4, Едвин Джеси, който избра 21 и Тонислав Йорданов - 29.

Силни аплодисменти получиха и новите попълнения - Ахмед Ахмедов и Стефано Белтраме. Първият ще играе с номер 23, а бившият футболист на Ювентус избра фланелка с номер 24, в памет на легендарния баскетболист Коби Брайънт.

Преди загрявката на отбора за днешния мач Кристиян Малинов и Евандро наградиха феновете Маргарит Данов и Атанас Топалов, които гласуваха в анкетите на сайта "cska.bg" за футболист на годината и най-красив гол за 2019-а.

ЦСКА: Густаво Бусато, Пламен Гълъбов, Брадли Мазику, Петър Занев, Стефано Белтраме, Валентин Антов, Иван Турицов, Едвин Джеси, Кристиян Малинов, Евандро, Али Соу

Струмска слава: Драгомир Петков, Антон Тунгаров, Мартин Костов, Симеон Петров, Никола Борисов, Димитър Буров, Любомир Танев, Ивайло Стоянов, Цветомир Трифонов, Хуан Асате, Борислав Николов