ЦСКА обърна Славия, Лудогорец спечели във Варна

OFFNews 20 февруари 2022 в 20:03 3495 0

Снимка Официален сайт на ЦСКА

Отборите на Лудогорец и ЦСКА продължават гонитбата на върха в Първа лига, след като постигнаха победи в 20-ия кръг.

Лидерът Лудогорец записа 16-та си победа в първенството след успех над Черно море във Варна с 2:1. И двете попадения в мача за победителите бяха реализирани през първата част от Каули Оливейра (33) и Спас Делев (39), а за Черно море вкара почетно в 90-та минута Юлиус Каспаравичус. С успеха си разградският тим има 48 точки в актива си на върха, а Черно море е с 32 точки.

Вторият в класирането ЦСКА трябваше да се потруди доста срещу Славия на стадиона в “Овча купел”, като навакса изоставане, но в крайна сметка победи с 3:2. И петте попадения паднаха през второто полувреме. Йон Бакеро откри за Славия в 55-ата минута, но с голове на Жорди Кайседо (63), Мено Кох (72) и Амос Юга (78) ЦСКА стигна до пълен обрат. В 82-ата минута Алиун Фол направи загубата по-почетна за Славия.

И двата отбора завършиха с човек по-малко. От Славия беше изгонен Ертан Томбак, а в добавеното време и Греъм Кери от ЦСКА напусна игра за втори жълт картон.

Двубоят ще се запомни и с инцидент с ветерана на вратата на Славия Георги Петков. Това се случи в 34-ата минута. Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо се сблъска с Георги Петков и вратарят си глътна езика, като загуби съзнание. Бившият национал беше изнесен на носилка и на негово място на терена се появи 15-годишният Денислав Жеков, който дебютира в мъжкия футбол.

Резултати от 20-ия кръг:

Царско село - Берое - 1:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Седрик Каломбо 7, 1:1 Джонатан Перейра 56, 1:2 Алиун Фол 82

Черно море - Лудогорец - 1:2 (0:2)
голмайстори: 0:1 Каули Оливейра 33, 0:2 Спас Делев 39, 1:2 Юлиус Каспаравичус 90

Славия - ЦСКА-София - 2:3 (0:0)
голмайстори: 1:0 Йон Бакеро 55, 1:1 Жорди Кайседо 63, 1:2 Мено Кох 72, 1:3 Амос Юга 78, 2:3 Ерол Дост 80
червени картони: Ертан Томбак (Славия) 84, Греъм Кери (90+2)

Левски - Локомотив Пловдив - 2:1 (2:1)
голмайстори: 1:0 Андриан Краев 22, 1:1 Милош Петрович 30, 2:1 Филип Кръстев 32
червен картон: Мартин Паскалев 20 (Локомотив)

Ботев Враца - ЦСКА 1948 - 0:4 (0:3)
голмайстори: 0:1 Георги Русев 22, 0:2 Алекс Колев 26, 0:3 Георги Русев 38, 0:4 Алекс Колев 59