Царско село шокира Ботев Пловдив в Коматево

OFFNews 10 август 2019 в 20:13 1834 0

Новакът в елита Царско село спечели първите си три точки, след като шокира с 2:0 Ботев Пловдив като гост в двубой от петия кръг. Успехът дойде с два късни гола на холандското крило Родни Антуи, разписал се в 84-ата и 89-ата минута.

Приблизително по такъв сценарии "царете" загубиха в миналия кръг от Левски, след като удържаха 0:0 до 89-ата минута.

Преди мача треньорът на Царско село Никола Спасов се надяваше Ботев да подцени отбора му и да се стигне до изненада, което се и случи.

Логично Антуи беше избран за играч на мача.

"Чувството е страхотно. Първа победа за Царско село, наистина е страхотно, когато вкараш два гола. Имах и страхотна асистенция от Минев. Без нея нямаше да се получи. Наистина е страхотно. Трябва ни увереност. За мен лично първото полувреме не бяхме фокусирани.

Беше много топло, аз не бях в мача. През второто полувреме трябваше да дам нещо повече на отбора и го направих. Не се чувствам като звезда, всички се трудим. Ние се борим като отбор, трябва да запазим този дух и да се борим. Това е инстинкт, просто го правя и ми се получавам. Просто трябва да се доверявам на чувството си и го правя”, каза героят за Царско село.