Ман Сити прегази шампиона и остана на върха

OFFNews 30 септември 2017 в 21:31 2114 0

Кралят е победен! Да живее кралят! Манчестър Сити направи важна крачка към титлата с успех 1:0 като гост на шампиона Челси. И остана на върха, макар че с Ман Юнайтед имат равен брой точки.

Титлата ще е в северния град, това е ясно. Синя или червена? Никой не знае!

Белгиецът Кевин де Бройне вкара безценния гол след почивката. Сити би заслужено по всички показатели. 64 процента владеене на топката. Отправи 6 точни удара срещу 2 за Челси. И още 8 извън вратата срещу отново едва два за лондончани.

Челси беше съсипан и от ранната контузия на Мората, който напусна принудително в 35-ата минута. Конте не посмя да пусне нов типичен нападател и май сбърка.

В класирането след 7 кръга водят Ман Сити и Ман Юнайтед с по 19 точки, Тотнъм вече е трети с 14, а Челси има 13.

Резултати от 7 кръг: Хъдърсфийлд - Тотнъм 0:4, Борнемут - Лестър 0:0, Ман Юнайтед - Кристъл Палас 4:0, Сток Сити - Саутхямптън 2:1, УБА - Уотфород 2:2,  Уест Хям - Суонси 1:0.