Ядохме жесток бой от Албания на футзал

OFFNEWS 24 януари 2017 в 22:10 2924 0

България стартира със загуба участието си в група "D" на първия квалификационен кръг за европейското първенство по футзал през 2018 година.

В зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна националите ни отстъпиха на Албания с 1:7 /0:2/.

Гостите откриха резултата чрез Азем Брахими в 12.37 минута, а в 13.57 Халим Селманай удвои преднината на Албания. В началото на втората част в 21.57 минута Халим Селманай вкара втория си гол в срещата за 3:0 за гостите.

В 27.35 минута Пламен Стойков успя да намали резултата за 1:3. В 32.55 минута Халим Селманай вкара четвърти гол за гостите и негов трети в двубоя. В 34.31 Азем Брахими направи резултата 5:1. В 39.01 Ани Мулай отбеляза за 6:1, а крайното 7:1 оформи Арбер Шкодра.

В първата среща от програмата на групата днес Англия спечели категорично срещу Малта с 6:1 /4:1/. Надпреварата продължава утре.

От 17:30 часа Албания играе срещу Англия, а от 20:00 България среща тима на Малта. Победителят от групата се класира за втория квалификационен кръг за европейското първенство, където ще стане част от 2-ра група заедно с отборите на Босна и Херцеговина, Унгария и Азербайджан.