OFFNews 08 май 2023 в 19:32 1023 0

Хебър

Снимка Официален сайт на Хебър

Играчите на Любослав Пенев дишат по-спокойно

Отборът на Хебър (Пазарджик) постигна важен успех в борбата за оцеляване, след като победи с 2:0 като гост Берое в Стара Загора в мач от последния 30-и кръг от първата фаза на шампионата. Така футболистите на Любослав Пенев завършиха на 14-то място с 23 точки, докато „заралии“ останаха 12-ти с 27 пункта.

Хебър откри резултата в 24-ата минута, когато след корнер Мартин Михайлов отигра с глава към втора греда за Стефан Цонков, който от два-три метра не сбърка, въпреки намесата на Иван Караджов.

Берое бе близо до изравняване в 32-ата минута, след като Спас Георгиев центрира в наказателното поле, но малко не достигна на Тонислав Йорданов да засече топката.

Малко след това отново Йорданов имаше възможност, но вратарят Петър Дебърлиев успя да избие в корнер.

В заключителните минути на първата част Алехандро Серано от Хебър не успя да порази целта от близка дистанция.

През втората част Берое опита да вдигне оборотите, но трудно достигаше до възможности за гол.

В 68-ата минута Анте Живкович от гостите прати топката в мрежата на Караджов, но съдията го отмени след справка с ВАР.

В 72-ата минута Хебър направи отлична конраатака, при която Анте Живкович се оказа на стрелкова позиция и нацели гредата на вратата на Иван Караджов. В последствие обаче Георги Търтов на празна врата бе точен за 2:0.