Дунав разгроми Славия в най-резултатния мач за сезона

OFFNews 12 април 2019 в 19:33 1179 0

Дунав разгроми Славия с 5:3 в двубой от група Б на втората осмица в Първа лига, а резултатът е рекорд по резултатност през сезона. До този момент на два пъти бяха отбелязвани по седем гола, като това се случи неизменно в мачовете между Левски и Верея - 4:3 и 7:0.

Гостите от Русе вкараха три гола още през първото полувреме чрез Исмаил Иса (13), Илия Мунин (25) и Светослав Ковачев (44), докато Радослав Кирилов (44) намали за домакините.

След почивката Цветелин Чунчуков направи 2:3 след точно изпълнение на дузпа, но Ковачев (54) и Драгош Фирцулеско (61) довършиха Славия.

В края Ради Кирилов вкара второто си попадение в срещата. Така тимът на Людмил Киров постигна първата си победа от 7 мача насам, докато “белите” продължават без успех от 4 срещи.