Божо Митрев спаси Левски от резил в Черна гора

OFFNews 06 юли 2017 в 23:20 6686 1

Снимка Спортал

Левски завърши наравно 0:0 срещу Сутиеска и с общ резултат 3:1 за първи път от седем години преодоля съперник в Европа. "Сините" продължават напред във втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Играчите на треньора Николай Митов трябва да са щастливи от резултата, след като накараха сините привърженици да треперят цяло второ полувреме. Само изявите на Давид Яблонски и капитана Божидар Митрев спасиха тима от пореден резил в Европа.

Мачът започна равностойно, а първата по-опасна ситуация дойде в 17-ата минута, когато Адениджи проби по десния фланг и центрира. Топката бе отбита от защитата на домакините, но попадна в Панайотов, който обаче стреля над вратата.

В 40-ата минута Левски бе много близо до откриване. Иван Горанов изпълни отлично свободен удар, но стражът със сетни усилия изби с една ръка.

През второто полувреме с всяка изминала минутa, атаките на Сутиеска ставаха все по-опасни. В 64-ата минута при едно центриране в наказателното поле последва разбъркване, Деян Зарубица стреля към опразнената врата, но Яблонски подложи крак и изби от голлинията.

Поредната опсасност дойде в 71-ата минута, когато имащи числено предимство, черногорците освободиха Деян Зарубица сам в наказателното поле на Левски. За щастие, лисицата Митрев успя да се ориентира и се намеси решаващо.

До края на двубоя инфактните ситуации следваха една след друга, но за късмет на "сините" до попадение така и не се стигна.

Левски ще играе във втори кръг с хърватския Хайдук Сплит. Николай Митов трябва бързо да стегне тима в дефанзивен план, тъй като първият двубой с хърватите е след седмица - 13 юли, а реваншът е на 20 юли.