10 от Левски оцеляха срещу Черно море

OFFNews 07 март 2018 в 19:22 4411 0

Левски стигна до трудна победа над Черно море с 3:2 в двубой от 24-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Тича" във Варна.

Двата отбора спретнаха здрав мач, който бе белязан с много атрактивни моменти и червен картон, след като Антонио Вутов бе изгоене в 53-ата минута.

Левски поведе 21-ата минута, след като точен за своите се оказа Антонио Вутов. Черно море реагира мигновено и изравни с гол на Радослав Василев. До почивката преднината отново беше за софиянци, след като дебютен гол вкара Паулиньо.

В 53-ата минута гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон на Вутов. Това обаче не попречи на "сините" да вкарат и трети гол чрез Яблонски. До края Черно море имаше сили да върне един гол чрез Василев, но не и да се добере до равенството.

След тази победа Левски продължава да е на третото място с актив от 49 точки с 5 по-малко от втория ЦСКА, който утре ще се изправи срещу Етър. Черно море 9-и с 27 пункта.