Съветът на директорите на болницата в Смолян ще търси днес решение как да осигури болнична помощ в трите общини Девин, Доспат и Борино, след закриването на болницата в Девин.
Срещата е провокирана от писмо на министъра на здравеопазването. На нея ще се коментира и евентуалното разкриване на дъщерно дружество на МБАЛ-Смолян в Девин, съобщава БНТ.
След като болницата в родопския град затвори врати заради дългове, последва вълна от протести на местното население.
Решено бе да се учреди дружество с над 51% държавно участие, което да възстанови болничната помощ, но то все още не е заработило. Жителите на Девин, Доспат и Борино трябва да пътуват до Смолян дори за елементарни изследвания.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес