Следващата седмица ще бъде направена първата трансплантация на стволови клетки на 2-годишния Филип. Детето, което е в будна кома, бе прието в клиника в Русия.
Резултатите от изследванията са готови. Лекарите вече са започнали програмата за присаждането на стволови клетки, се съобщава в официалната Фейсбук страница на детето.
Филип вече е бил подложен на т. нар. "стимулация", за да се предизвика оптимално извличане на стволови клетки от организма.
Скоро се очаква да бъде направена и самата трансплантация.
През януари семейството на Филип замина на лечение в Москва.
Двегодишният Филип е роден в 7-ия месец в четвърта степен на недоносеност, с тегло под 2 кг.
След усилията на лекари и родители Филип успява да се възстанови и е изписан от болницата здрав.
Година по-късно обаче, след ваксинация против морбили, детето изпада в будна кома.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
02.01 2014 в 14:01
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други