
Норвежката телекомуникационна и медийна компания Telenor подписа споразумение с гръцкия мобилен оператор ОТЕ за покупката на българския телеком GLOBUL за сумата от 717 млн. евро.
В сделката е включена и веригата магазини Germanos.
В момента за Централна и Източна Европа "Теленор груп" присъства в Унгария, Сърбия и Черна гора. Компанията е лидер по отношение на пазарния дял на приходите в последните две страни.
Генералният директор на "Теленор груп" заяви в официално изявление, че "Глобул" ще предоставя още по-добри и съвременни услуги на клиентите си.
"Глобул" присъства на българския пазар от 2001 г. В края на 2012 компанията е с 4,5 милиона мобилни абонати и 36% пазарен дял. През 2012 г. "Глобул" и "Германос България" имат постъпления от 378 милиона евро.
Очаква се сделката да бъде завършена през третото тримесечие на 2013 г., след приключване на всички необходими процедури и одобрение от органите за защита на конкуренцията.
Следете новините ни в :



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Синът на собственика на кравефермата с антракс се опитал да прегази журналисти с трактор
Русия издаде заповед за арест на кореспондента за Балканите на ''Франкфуртер алгемайне цайтунг''
МВР: Размиг Чакърян-Ами не е разпитван за GPS заглушителя в Драгалевци
Пациентите с редки болести ще платят висока цена за реформите