Турската телекомуникационна компания „Тюрк телеком” обяви, че е предложила оферти за закупуването на „Глобул” и „Германос телеком България”, предаде Ройтерс. „Тюрк телеком” обяви новината днес в съобщение до Истанбулската фондова борса. Още в края на миналата година "Тюрк телеком" и турският мобилен оператор "Тюрксел" подадоха необвързващи оферти за "Глобул", но днешната оферта е официална.
„Глобул“ е собственост на гръцката компания ОТЕ. Гърците по-рано обявиха, че планират продажба на българското си звено заради натрупани дълг от 3.55 млрд. евро на компанията. Миналият месец обаче изпълнителният директор на ОТЕ Майкъл Цамас даде сигнал, че обмисля да спре планираната продажба, тъй като компанията е намерила средства за рефинансиране на дълговете си.
Интерес към българския мобилен оператор до момента са заявили поне пет компании - Telenor, Orascom, Turkcell, Turk Telekom и Deutsche Telekom.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19.04 2013 в 23:24
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
18.04 2013 в 18:54
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
18.04 2013 в 15:09
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
18.04 2013 в 15:06
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Спряха влаковете в цяла Германия
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден