В сряда стачкуващите работници от ОЦК „Кърджали“ ще пренесат недоволството си в София.
В столицата те ще проведат два протеста заради неизплатените все още заплати.
От КНСБ очакват в акцията да се включат над 100 души.
Работниците ще спрат първо пред централата на „Интертръст холдинг“, която е собственост на новия притежател на ОЦК-Кърджали Валентин Захариев. Там те ще протестират между 10 и 11ч., след което ще се преместят на площада пред Народното събрание.
Металурзите планират да внесат в парламента протестна деклараци с искане неизплащането на заплатите им да бъде разглеждано като криминално деяние, а некоректните работодатели да бъдат съдени.
Вчера бе финализирана сделката за Горубсо в Мадан, откъдето се очакват средствата за заплатите на работниците. Въпреки това те не вярват, че Захариев ще им се издължи.
Следете новините ни в :




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец