Средната декемврийска сметка за парно и топла вода за клиентите на едно от разпределителните дружества - "Иста", е 147 лв., съобщиха от фирмата.
В началото на седмицата кметът на София Йорданка Фандъкова нареди на "Топлофикация-София" да провери всички сметки за декември, които са с увеличение с повече от 21% спрямо декември 2011 г.
Във вторник "Топлофикация" накара разпределителните дружества да направят тези проверки.
От "Иста" напомниха, че с изключение на клиентите, които ползват уреди за дялово разпределение с дистанционен отчет и радиоводомери и имат реално засичане на потреблението всеки месец, всички останали потребители получават сметки с прогнозен дял на база консумация от миналия отоплителен сезон.
"Така, ако някой клиент е променил реалното си потребление спрямо прогнозния дял текущо през отоплителния сезон, това може да доведе до промяна на дела на останалите клиенти в сградата, т.е. до промяна на техните сметки.
Но при изравнителните сметки в края на отоплителния сезон, ще се отчете реалната консумация на всички клиенти в сградата, което ще доведе до корекция на сметките и някои клиенти могат да получат пари, ако са надплатили, а други да се наложи да доплащат", обясни Ася Ангелова, управител на "Иста" България.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
16.01 2013 в 20:31
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци