Два квартала в София са без парно заради авария на главен топлопровод, съобщиха от "Топлофикация-София".
Засегнати са жилищата и офисите в кварталите "Иван Вазов" и "Крива река".
В София днес максималната температура е -4º, а минималната е -9º.
От "Топлофикация" обещават да работят непрекъснато до възстановяване на топлоподаването.
Изключване на парното в сгради, в които 50%-75% не плащат, предвижда национална програма за стабилизиране и развитие на топлофикационния сектор, съобщава КапитлDaily.
Програмата е разработена в края на миналата година и скоро ще бъде приета от Министерския съвет.
Подобна мярка обаче трябва да бъде разписана в закон, за да заработи.
Преди години от "Топлофикация-София" решиха да спират парното в сгради с много длъжници, но бяха осъдени.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
08.01 2013 в 12:40
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци