Двама родители са били глобени, защото са отказали да позволят децата им да бъдат поставени ваксинирани от задължителния имунизационен календар.
Това съобщиха от Регионалната здравна инспекция в Ямбол. Актовете са от 2012 година.
Глобите за родителите, отказали да ваксинират децата си, са между 50 и 100 лева.
Все по-често страхът от тежки странични ефекти кара родителите да откажат ваксинация за децата си. Здравните власти обаче не проявяват толерантност към решението на родители да спрат децата си от ваксиниране и им налагат глоби.
Пак заради пропуски при ваксинирането ямболската инспекция е глобила и общопрактикуващи лекари.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец