Група от около 30 палестински активисти протестира пред Народното събрание в София в четвъртък привечер.
Демонстрантите настояват за „освобождение на всички палестинци, които са в израелски затвори“.
Сред протестиращите имаше и активист на „Фатах“ (военизирана организация и една от основните политически партии на Палестинската автономия), който развя знамето на организацията.
Телевизия Ал Арабия съобщава, че около 1600 палестински затворници продължават гладната си стачка срещу задържането им без обвинения и ограниченията за семейни посещения.
Двама от затворниците – Билал Диаб и Таер Халахла, гладуват вече 72 дни.
Демонстрантите в София издигнаха плакат и в тяхна подкрепа.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец