На фона на продължаващите трети ден протести заради високите сметки за ток икономическият министър Делян Добрев тръгна лично със служители на ЧЕЗ да проверява сметки на хора, подали жалби.
Днес той с цяла свита: служители на ЧЕЗ, на Българския институт по метрология, на Държавната агенция по метрологичен и технически надзор отидоха до дома на жена от София, чиято последна сметка за ток е 330 лева, а предпоследна - 160.
Те свалиха електромера, поогледаха го пред погледите на камери и репортери, след което обявиха, че го пращат в Института по метрология. Ако се установи проблем и ако реалната сметка е по-ниска от получената от жената, надвзетите пари ще бъдат възстановени, обеща министърът.
Резултатите от измерването в института по метрология ще станат ясни до няколко дни.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
12.02 2013 в 12:07
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци