Прожекция на отличения с „Оскар“ филм „Любов“ в Дома на киното ще събира средства в помощ на дарителска инициатива за борба с рака на гърдата „За живота“.
Събитието ще се състои под патронажа на кмета на София Йорданка Фандъкова.
Прожекцията на филма на Михаел Ханеке ще бъде на 7 юни от 18 часа в Дома на киното. Цената на билетите е 10 лева.
Със събраните средства ще бъде закупен първият в България апарат за лъчелечение по време на операция. Този вид лечение се използва при 50% от болните с рак на гърдата и при всички хора с онкологични заболявания, при които наличната апаратура не може да помогне.
Сумата, необходима за купуването му, е 3 млн. лева. Апаратът ще бъде дарен на Специализираната болница по онкология в София.
Желаещите да помогнат на дарителската инициатива могат да дарят и средства по сметка:
Национален дарителски фонд „13 века България“
IBAN: BG25STSA93000020562379
BIC: STSABGSF
или да изпратят sms с текст DMS ZAJIVOTA на номер 17 777 на цена 1.20 лева с ДДС.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"