България би Великобритания на волейбол на Олимпиадата

29 юли 2012 в 13:01 2628 0

Българският национален отбор по волейбол. Снимка: БГНЕС, Архив

Българският национален отбор по волейбол спечели първия си мач на олимпийските игри в Лондон срещу домакините от Великобритания с 3:0.

Възпитаниците на Найден Найденов спечелиха убедително първите два гейма с 8:25 и 20:25. Взехме и третия, оспорван, гейм с резултат 26:24. Мачът продължи час и 23 минути.

Срещата I кръг на Група А, започнала в 11.30 ч. в зала Earls Court, се игра пред приблизително 15 000 зрители. Сред тях беше и българският гимнастик Йордан Йовчев, класирал се за финала на халки на Олимпиадата.

Волейболният мач беше дебютен за отбора на Великобритания на олимпийски игри.

Отборите бяха в състав:

ВЕЛИКОБРИТАНИЯ: Бен Пайпс, Дани Бейкър, Нейтън Френч, Марк Плотичър, Марк МакГивърн, Кристофър Ламонт - Дейниъл Хънтър-либеро

Старши-треньор: Хари Брокинг

Помощник-треньор: Джоел Бенкс

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Владимир Николов, Тодор Скримов, Тодор Алексиев, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро

Старши-треньор: Найден Найденов

Помощник-треньор: Камило Палчи.