Варненци, които хранят бездомни кучета и котки на улицата, да плащат глоба от 50 до 500 лв. Това допълнение към Наредбата за обществения ред гласуваха членовете на Постоянна комисия „Обществен ред и сигурност” към варненския общински съвет, съобщава БНР.
Хората, които регулярно оставят храна на безстопанствените животни, ще бъдат следени и глобявани от дирекция „Обществен ред и сигурност”.
Природозащитни организации обаче заплашват община Варна със съд, ако забраната за хранене на бездомни животни бъде приета от местния парламент.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел