17 задържани след мача Левски - ЦСКА

29 април 2012 в 20:42 1519 1

Снимка: БГНЕС
17 души са задържани след мачa Левски – ЦСКА. Футболни фенове са счупили стъклата на два автобуса от градския транспорт в София. От падналите стъкла е ранен гражданин, който е бил в един от автобусите. Вандалите са задържани в Първо Районно полицейско управление в София. Други шестима са задържани за опит да внесат на стадиона забранени предмети. Левски победи ЦСКА с 1:0 във вечното дерби на българския футбол, което се игра пред 20 000 души на Националния стадион "Васил Левски". Единственият гол в мача отбеляза португалецът Кристобал Рамос, който бе точен в 50-ата минута. Това бе първа загуба в първенството на лидера в класирането ЦСКА, откакто старши треньорът Стойчо Младенов пое отбора. 4 кръга преди края на шампионата разликата между ЦСКА и втория Лудогорец вече е 5 точки. Левски се изкачи до заветното четвърто място, измествайки Локомотив Пловдив. Преди мача бяха задържани 9 души. Единият задържан е употребил голямо количество алкохол и не е допуснат до стадиона, а друг е заловен с наркотици. Други две лица са без документи за самоличност и са задържани при опит да влязат в района на стадиона. Задържани са пет лица, които са се опитали да внесат на стадиона забранени пиротехнически средства, съобщи по-рано в неделя пред агенция „Фокус” директорът на СДВР Валери Йорданов.