100% обезщетение за наводнените земи в Бисер

Александра Маркарян 20 March 2012 в 10:50 1601 0
Село Бисер след наводнението в началото на февруари. Снимка: МО
Село Бисер след наводнението в началото на февруари. Снимка: МО

"Наводнените земеделски земи в село Бисер ще бъдат 100% обезщетени." Това заяви земеделският министър д-р Мирослав Найденов, който беше на посещение в наводнения район.

Още не може да се каже точният размер на щетите по отношение на стопанските постройки, каза Найденов. Обезщетенията за удавените животни ще бъдат изплатени до края на седмицата.

Разрушените пътища, ВиК мрежа и засегнатият мост могат да бъдат възстановени с пари по Програмата за развитие на селските райони 2007-2013 година.

Министърът поиска Югоизточното държавно горско предприятие да дари дървен материал за реконструкция на единствената оцеляла плевня.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026