"Наводнените земеделски земи в село Бисер ще бъдат 100% обезщетени." Това заяви земеделският министър д-р Мирослав Найденов, който беше на посещение в наводнения район.
Още не може да се каже точният размер на щетите по отношение на стопанските постройки, каза Найденов. Обезщетенията за удавените животни ще бъдат изплатени до края на седмицата.
Разрушените пътища, ВиК мрежа и засегнатият мост могат да бъдат възстановени с пари по Програмата за развитие на селските райони 2007-2013 година.
Министърът поиска Югоизточното държавно горско предприятие да дари дървен материал за реконструкция на единствената оцеляла плевня.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец