Експлозия в химически комбинат в Свищов, няма пострадали

OFFNews 29 June 2020 в 12:19 3099 0
Експлозия в химически комбинат в Свищов, няма пострадали

Снимка www.svilosa.bg

Производствена авария е станала в химическия комбинат "Свилоза" в Свищов тази сутрин около 9 ч., съобщава БНР. 

По първоначална информация е имало експлозия на котел със сода каустик. Причинени са значителни материални щети. Няма жертви и пострадали. 

Районът е отцепен от полицията, а дейността е временно прекратена. 

"Хубавото е, че няма пострадали хора към този момент. Пристигат и екипите на екоинспекцията. Няма опасност от замърсяване и притеснения за населението за въздуха, тъй като при експлозията се е образувало голямо количество пара, която бързо е разсята", съобщи кметът Генчо Генчев.

На място са изпратени противопожарни екипи. Започва проверка за причината за производствената авария, посочи още кметът на Свищов.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026