

Сепаратистите в Каталуния продължават да губят подкрепа, но с по-малко, отколкото ни се иска. Така испанският премиер Мариано Рахой коментира резултата от изборите в Каталуния вчера.
Най-много места в парламента спечели партията "Гражданите", която е противник на независимостта на Каталуния, но сепаратистките партии спечелиха крехко мнозинство.
Трите сепаратистки партии получават 70 места в парламента при минимум от 68 за мнозинство.
В изявление по повод резултатите Рахой заяви, че през последните години сепаратистите печелят все по-малко места в парламента, но не колкото се иска на испанската власт.
Рахой изрази очакване в испанската автономна област да започне нова ера, основана на диалог.
Регионалните избори показаха разнообразието на гледните точки, никой не може да говори от името на всички в Каталуния. Каталуния има много гласове, подчерта той и призова новото правителство да спазва испанското законодателство.
Няма да приема каквито и да било ходове, нарушаващи конституцията на Испания, каза Рахой, цитиран от Ройтерс и БТА.
Той отхвърли предложението на отстранения каталунски премиер Карлес Пучдемон за среща на неутрална територия и обяви, че вместо това ще се срещне с ръководството на победилата на изборите партия.




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
13931
1
22.12 2017 в 17:05
Южноамерикански чай е причина за 6-те трупа от Петрохан, смята Тодор Тодоров
Младеж наръга момиче с нож във врата
Защо България е защитила руския олигарх Искандер Махмудов, пита ген. Атанасов
ДБ с предложения за по-нисък дълг и 3% дефицит още тази година
Катастрофа край Владая взе жертва