Бразилски апелативен съд потвърди присъдата за корупция от девет години лишаване от свобода на бившия президент Луиз Инасио Лула да Силва, предаде ДПА, цитирана от БТА.
Решението беше подкрепено от двама от тримата членове на съдийския състав. То може да попречи на Лула да се кандидатира на президентските избори през октомври. Ако той бъде допуснат да се кандидатира, се очаква да спечели. Крайното решение за възможното му участие или неучастие обаче ще е на централната избирателна комисия.
Третият съдия от тричленния състав от апелативния съд в Порто Алегри, Южна Бразилия, все още не е обявил решението си, но каквото и да е то, няма да промени нещата.
През юли Лула беше осъден на девет години и шест месеца затвор, защото получил крайбрежен имот като подарък от компания, която искала да получи държавни поръчки - случай, свързан с огромния корупционен скандал "Лава жато" (на португалски "автомивка") в държавната петролна компания "Петробраз".
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15571
1
25.01 2018 в 09:58
Естонската православна църква може да бъде разпусната, ако не скъса с Гундяев
Правнукът на Леонид Брежнев: Сам се предадох в плен на ВСУ
Община Аврен удостои Дара с имот и почетно жителство
Радев назначи бившата шефка на ЦИК Камелия Нейкова за главен секретар на МС
Избраха първата жена ректор на Софийския университет