Владимир Илиев изведе щафетата ни до №9 в света

OFFNews 16 март 2019 в 18:45 1750 0

Сребърният медалист в индивидуалния старт на 20 км на световното първенство по биатлон в Йостерсунд Владимир Илиев изведе щафетата ни до 9-ото място на шампионата на планетата.

Другият лидер в отбора ни Красимир Анев направи много добър първи пост и само с 1 допълнителен патрон за двете стрелби предаде 13-и само на 21,4 от лидера Русия. Антон Синапов имаше нужда от 3 допълнителни патрона. Чепеларецът завърши 11-и на 57,1 сек от Франция.

На трети пост Димитър Герджиков също имаше нужда от още 3 патрона, за да свали всички 10 мишени. Той предаде 12-и на 1,55,7 мин от вече поелия лидерството норвежки тим.

Сребърният медалист от индивидуалния старт Илиев бяга много бързо с общо 3-о време от биатлонистите на последен пост. След 2 допълнителни патрона той изведе карето на 9-ата позиция в крайното класиране. Световната титла бе за Норвегия. Втори и трети са Германия и Русия.

В женската щафета златото пак спечели Норвегия. България бе затворена с обиколка и се нареди 20-а.