Новата ни звезда в биатлона завърши сезона със 106 точки за СК, посветиха й стихове

OFFNews 10 март 2020 в 09:55 3040 1

Новата ни звезда в женския биатлон Милена Тодорова завърши сезона за Световната купа със 106 точки в актива си.

Постижението й е впечатляващо, тъй като преди година състезателката от Троян нямаше нито една точка срещу името си. Стартовете в Нове Место бяха последните за сезна за 22-годишната Тодорова.

Тя няма да участва в оставащите две състезания от календара, тъй като ще се фокусира върху участието си на европейското първенство по биатлон за девойки и младежи, информира "24 часа".

То ще се състои от 11 до 15 март в австрийския зимен център Хохфилцен. След това Милена се прибира в България за почивка.

Българката направи сензация на световното първенство за девойки, след като спечели медали от трите индивидуални дисциплини. В Ленцерхайде тя завърши с един сребърен и два бронзови медали.

Тя записа две влизания сред първите 20 в стартовете на световното първенство в Антхолц, след което стана 12-а в смесената щафета на европейското.

Постиженията й вдъхновиха поета Харалан Недев да напише стихотворение в нейна чест, което той качи в профила й във Фейсбук.