Всички медалисти от зимните олимпийски игри в Пекин

OFFNews Последна промяна на 20 февруари 2022 в 09:58 12696 0

Снимка Getty Images

С последните пет финала днес станаха ясни всички медалисти от зимните олимпийски игри в Пекин. Общо на форума в китайската столица, който започна на 4 февруари, бяха раздадени 109 комплекта медали.

Най-много от тях ще поемат към Норвегия - 16 златни, осем сребърни и 13 бронзови. На второ място се класира Германия с 12 златни, 10 сребърни и пет бронзови. В тройката попадна и домакинът Китай с 9 златни, 4 сребърни и 2 бронзови медала.

Общо 29 страни спечелиха медали от Олимпийските игри в Пекин, като може би най-престижното златно отличие - това в мъжкия турнир по хокей на лед, стана притежание за пръв път на тима на Финландия.

България беше представена от 15 спортисти, а най-добро представяне направи алпиецът Алберт Попов, който завърши в топ 10 на слалома.

Всички медалисти от последния (16-и) ден на зимните олимпийски игри в Пекин (пет финала):

хокей на лед, мъже:
1. Финландия
2. Руски олимпийски комитет
3. Словакия

ски алпийски дисциплини, смесено отборно състезание:
1. Австрия (Йоханес Щролц, Щефан Бренщайнер, Катарина Лийнсбергер и Катарина Трупе)
2. Германия
3. Норвегия

кърлинг, жени:
1. Великобритания
2. Япония
3. Швеция

бобслей, четворки, мъже:
1. Германия 1 (Франческо Фридрих, Торстен Маргис, Санди Бауер и Александър Шюлер) - 3:54.30 минути
2. Германия 2 - 3:54.67
3. Канада - 3:55.09

ски бягане, масов старт на 30 километра, жени:
1. Терезе Йохауг (Норвегия) - 1:12:12.3 час
2. Джесика Дигинс (САЩ) - 1:26:37.3
3. Керту Нисканен (Финландия) - 1:27:27.3

Всички медалисти от 15-ия ден на зимните олимпийски игри в Пекин 2022:

Ски свободен стил, халфпайп, мъже:
1. Нико Портиъс (Нова Зеландия) - 93.00 точки
2. Дейвид Уайз (САЩ) - 90.75
3. Алекс Ферейра (САЩ) - 86.75

ски бягане, масов старт в свободен стил, мъже:
1. Александър Болшунов (Руски олимпийски комитет) - 1:11.32.7 час
2. Иван Якимушкин (Руски олимпийски копитет) - 1:11.38.2
3. Симен Хегстад Крюгер (Норвегия) - 1:11.39.7

бързо пързаляне с кънки, масов старт, мъже:
1. Барт Свингс (Белгия) - 63 точки
2. Джае-Уон Чхунг (Република Корея) - 40
3. Сън-Хун Ли (Република Корея) - 20

бързо пързаляне с кънки, масов старт, жени:
1. Ирене Схаутен (Нидерландия) - 60 точки
2. Ивани Блонден (Канада) - 40
3. Франческа Лолобриджида (Италия) - 20

кърлинг, мъже:
1. Швеция
2. Великобритания
3. Канада

фигурно пързаляне, спортни двойки:
1. Вънцзин Суй и Цун Хан (Китай) - 239.88 точки (84.41 точки за кратката програма и 155.47 точки за волната програма)
2. Евгения Тарасова и Владимир Морозов (Руския олимпийски комитет) - 239.25 (84.25 и 155.00)
3. Анастасия Мишина и Александър Галямов (Руския олимпийски комитет) - 237.71 (82.76 и 154.95)

бобслей, двойки, жени:
1. Германия (Лаура Нолте и Дебора Леви) - 4:03.96 минути
2. Германия (Мариама Яманка и Александра Бургхард) - 4:04.73
3. САЩ (Елана Майърс Тейлър и Силвия Хофман) - 4:05.48

Всички медалисти от 14-ия ден на зимните олимпийски игри в Пекин 2022 (пет финала):

биатлон, масов старт на 15 км, мъже:

1. Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) - 38:14.4 минути (1+0+1+2 грешки в стрелбата)

2. Мартин Понсилуома (Швеция) - на 40.3 секунди (1+0+0+1)

3. Ветле Кристиансен (Норвегия)- на 1:12.5 минута (2+0+1+0)

###

биатлон, масов старт на 10 км, жени:

1. Жюстин Бреза-Буше (Франция) - 40:18.0 минути (2+1+0+1 грешки в стрелбата)

2. Тирил Екхоф (Норвегия) - на 15.3 секунди (0+0+2+2)

3. Марте Олсбу Рьойзеланд (Норвегия) - на 34.9 секунди (0+0+2+2)

###

бързо пързаляне с кънки, 1000 метра, мъже:

1. Томас Крол (Нидерландия) - 1:07.92 минута

2. Лоран Дюбрюел (Канада) - 1:08.32

3. Ховард Холмефьорд Лоренцен (Норвегия) - 1:08.48

###

ски свободен стил, крос, мъже:

1. Райън Риджиз (Швейцария)

2. Алекс Фива (Швейцария)

3. Сергей Ридзик (Руски олимпийски комитет)

###

ски свободен стил, халфпайп, жени:

1. Айлин Гу (Китай) - 90.25 точки

2. Класи Шарп (Канада) - 90.75

3. Рейчъл Каркър (Канада) - 87.75

Всички медалисти от 13-ия ден на зимните олимпийски игри в Пекин 2022 (шест финала):

фигурно пързаляне, жени:

1. Анна Щербакова (Руски олимпийски комитет) - 255.95 точки (80.20 точки за кратка програма и 175.75 точки за волна програма)

2. Александра Трусова (Руски олимпийски комитет) - 251.73 (74.60 и 177.13)

3. Каори Сакамото (Япония) - 233.13 (79.84 и 153.29)

###

24. Александра Фейгин (България) - 159.31 (59.16 и 100.15)

###

ски-алпийски дисциплини, комбинация, жени:

1. Мишел Гизин (Швейцария) - 2:25.67 минути (1:33.42 минута в спускането и 52.25 секунди в слалома)

2. Уенди Холденер (Швейцария) - 2:26.72 (1:33.41 и 53.31)

3. Федерика Бриньоне (Италия) - 2:27.52 (1:33.11 и 54.41)

###

ски-северна комбинация, отборно, ски-скок от голяма шанца и 4 по 5 километра ски-бягане:

1. Норвегия (Еспен Бьорнстад, Еспен Андерсен, Йенс Лураас Офтебро, Йорген Гробак) - 50:45.1 минути

2. Германия (Мануел Файст, Юлиан Шмид, Ерик Френцел и Винценц Гайгер) - 51:40.0

3. Япония (Йошито Ватабе, Хидеаки Нагаи, Акито Ватабе, Риота Ямамото - 51:40.3

###

хокей на лед, жени:

1. Канада

2. САЩ

3. Финландия

###

бързо пързаляне с кънки, 1000 метра, жени:

1. Михо Такаги (Япония) - 1:13.19, нов олимпийски рекорд

2. Юта Лердам (Нидерландия) - 1:13:83

3. Британи Боу (САЩ) - 1:14.61

###

ски-свободен стил, ски-крос, жени:

1. Сандра Неслунд (Швеция)

2. Мариел Томпсън (Канада)

3. Даниела Майер (Германия)

Всички медалисти от 12-ия ден на зимните олимпийски игри в Пекин 2022 (осем финала):

ски-алпийски дисциплини, слалом, мъже:

1. Клеман Ноел (Франция) - 1:44.09 минута (54.30 секунди в първия манш и 49.79 секунди във втория манш)

2. Йоханес Щролц (Австрия) - 1:44.70 (53.92 и 50.78)

3. Себастиан Фос-Солевааг (Норвегия)- 1:44.79 (53.98 и 50.81)

###

9. Алберт Попов (България) - 1:45.15 минута (54.62 и 50.53)

Камен Златков (България) - не завърши втория манш

биатлон, щафета 4 по 6 км, жени:

1. Швеция (Лин Персон, Мона Брорсон, Хана Йоберг и Елвира Йоберг) - 1:11:03.9 час (0 наказателни обиколки и 6 допълнителни патрона)

2. Руски олимпийски комитет (Ирина Казакевич, Кристина Резцова, Светлана Миронова, Уляна Нигматулина) - на 12.0 секунди (1+7)

3. Германия (Ванеса Фойгт, Ванеса Хинц, Франциска Пройс, Денизе Херман) - на 37.6 секунди (0+6)

###

18. България (Милена Тодорова, Мария Здравкова, Лора Христова и Даниела Кадева) - затворена с обиколка след трети пост (1+7)

ски свободен стил, споупстайл, мъже:

1. Александър Хол (САЩ) - 90.01 точки

2. Никълъс Гоупър (САЩ) - 86.48

3. Йеспер Тядер (Швеция) - 85.35

###

ски бягане, отборен спринт (класически стил), жени:

1. Германия (Катарина Хениг и Виктория Карл) - 22:09.85 минута

2. Швеция - 22:10.02

3. Руски олимпийски комитет - 22:10.56

###

ски бягане, отборен спринт (класически стил), мъже:

1. Норвегия (Йоханес Клаебо и Ерик Валнес) - 19:22.99 минута

2. Финландия - 19:25.45

3. Руски олимпийски комитет - 19:27.28

###

шорттрек, щафета 5000 метра, мъже:

1. Канада (Шарл Амлен, Стивън Дюбоа, Джордан Пиер-Жил и Паскал Дион) - 6:41.257 минути

2. Република Корея - 6:41.679

3. Италия - 6:43.431

###

шорттрек, 1500 метра, жени:

1. Минджон Чой (Република Корея) - 2:17.789 минути

2. Ариана Фонтана (Италия) - 2:17.862

3. Сузане Шултинг (Нидерландия) - 2:17.865

###

ски-свободен стил, акробатика, мъже:

1. Гуанпу Ци (Китай) - 129.00 точки

2. Олександър Абраменко (Украйна) - 116.50

3. Иля Буров (РОК) - 114.93

Всички медалисти от 11-ия ден на зимните олимпийски игри в Пекин 2022 (девет финала):

ски алпийски дисциплини, спускане, жени:
1. Корин Сутер (Швейцария) - 1:31.87 минута
2. София Годжа (Италия) - 1:32.03
3. Надя Делаго (Италия) - 1:32.44

###

биатлон, щафета 4 по 7.5 км, мъже:
1. Норвегия (Стурла Лагрейд, Тарей Бьо, Йоханес Тингес Бьо и Ветле Кристиансен) - 1:19:50.2 час (1 наказателна обиколка и 7 допълнителни патрона)
2. Франция (Фабиен Клод, Емилиен Жаклен, Симон Дестьо и Кентен Фийон-Мейе) - на 27.4 секунди (0+9)
3. Руски олимпийски комитет (Саид Халили, Александър Логинов, Максим Цветков и Едуард Латипов) - на 45.3 секунди (2+6)

###

18. България (Благой Тодев, Владимир Илиев, Димитър Герджиков и Антон Синапов) - на 7:15.1 минути (2+11)

сноуборд, биг еър, мъже:
1. Имин Су (Китай) - 182.50 точки
2. Монс Рьосланд (Норвегия) - 171.75
3. Макс Паро (Канада) - 170.25 точки

###

сноуборд, биг еър, жени:
1. Ана Гасер (Австрия) - 185.50 точки
2. Зоуи Садовски Синот (Нова Зеландия) - 177.00
3. Кокомо Муразе (Япония) - 171.50

###

ски свободен стил, слоупстайл, жени:
1. Матилд Гремо (Швейцария) - 86.56 точки
2. Айлин Гу (Китай) - 86.23
3. Кели Силдару (Естония) - 82.06

###

бързо пързаляне с кънки, отборно преследване, жени:
1. Канада (Ивани Блонден, Валери Малте и Изабел Вайдеман) - 2:53.44 минути, олимпийски рекорд
2. Япония - 3:04.47 минути
3. Нидерландия - 2:56.86 минути

###

бързо пързаляне с кънки, отборно преследване, мъже:
1. Норвегия (Халгейр Енгебратен, Педер Конгшауг и Свере Лунде Педерсон) - 3:38.08 минути
2. Руски олимпийски комитет - 3:40.46
3. САЩ - 3:38.81

###

ски-северна комбинация, голяма шанца, мъже:
1. Йорген Гробак (Норвегия) - 27:13.31 минути
2. Йенс Лурос Офтебро (Норвегия) - на 0.4 секунди
3. Акито Уатабе (Япония) - на 0.6

###

двуместен бобслей, мъже:
1. Франческо Фридрих и Торстен Маргис (Германия) 3:56.89 минути
2. Йоханес Лохнер и Флориан Бауер (Германия) 3:57.38
3. Кристоф Хафер и Матиас Зомер (Германия) 3:58.58

Всички медалисти от десетия ден на зимните олимпийски игри в Пекин 2022 (четири финала):

фигурно пързялане, танцови двойки:
1. Габриела Пападакис и Гийом Сизерон (Франция) - 226.98 точки (90.83 точки ритмичен танц и 136.15 точки волна програма)
2. Виктория Синицина и Никита Кацалапов (Русия) - 220.51 точки (88.85 и 131.66)
3. Медисън Хабел и Закари Донахю (САЩ) - 218.02 точки (87.13 и 130.89)

###

бобслей, монобоб, жени:
1. Кейли Хъмфрис (САЩ) - 4:19.27 минута
2. Елана Майърс Тейлър (САЩ) - 4:20.81
3. Кристин де Брюин (Канада) - 4:21.03

###

ски-свободен стил, акробатика, жени:
1. Мънтао Сюй (Китай) - 108.61 точки
2. Анна Гускова (Беларус) - 107.95
3. Мегън Ник (САЩ) - 93.76

###

ски скок, отборно, мъже:
1. Австрия (Щефан Крафт, Даниел Хубер, Ян Хьорл и Мануел Фетнер) - 942,7 точки
2. Словения (Ловро Кос, Цене Превц, Тими Зайц и Петър Превц) - 934,4 точки
3. Норвегия (Константин Шмид, Щефан Лейе, Маркус Айзенбихлер и Карл Гайгер) - 922,9 точки

Продължава на стр.2

Страница на статията : 010203
Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови